Jeśli jest zainteresowanie tym lub zrobieniem czegoś, będziemy mieć te …

Jeśli jest zainteresowanie tym lub zrobieniem czegoś, będziemy mieć te …

„Wydajesz miliony dolarów na wdrożenie EHR [elektronicznej dokumentacji medycznej]” – powiedział Collins w rozmowie telefonicznej z MedPage Today. „Ale jeśli możesz wydać 300 dolarów na tablet i wydać je dostawcom, aby byli bardziej mobilni, to naprawdę minimalny koszt wypłaty”.

Jedną z wielu dolegliwości związanych z EHR jest to, że powodują one odwrócenie uwagi od pacjentów i mniejszy kontakt wzrokowy. Jednak urządzenia mobilne, takie jak tablety, są postrzegane jako sposób na uczynienie EHR bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Niedawna biała księga HIMSS nakreśliła różne sposoby, w jakie szpitale i inne kliniki używają urządzeń ułatwiających korzystanie z EHR.

University of Chicago Medicine twierdzi, że był to pierwszy szpital, w którym na dużą skalę stosowano tabletki, kiedy w listopadzie 2010 r. Dostarczył je wszystkim 115 internistom. Po roku trzy czwarte mieszkańców zgłosiło, że tabletki pozwoliły im szybciej wykonywać zadania i spędzać więcej czasu na bezpośredniej opiece nad pacjentem.

Analiza wykazała również, że rezydenci zrealizowali więcej zamówień pacjentów przed 7 rano i więcej zamówień przed przekazaniem obowiązków i opuszczeniem szpitala do godziny 13:00.

Uniwersytet Vanderbilt w Nashville w stanie Tennessee dostarczył iPady swoim internistom, aby między innymi ułatwić dostęp do dokumentacji pacjentów i łatwiej zamawiać testy podczas obchodów i przy łóżku pacjentów.

University of Pittsburgh Medical Center w Pensylwanii testuje stosowanie tabletów z systemem Windows ze swoimi kardiologami. Korzystając ze specjalnie opracowanego oprogramowania, lekarze mogą przeskakiwać między różnymi aplikacjami mobilnymi bez konieczności ponownego wprowadzania danych pacjenta, aby wykonać swoją pracę.

„To znacznie usprawnia przepływ pracy naszych klinicystów i pozwala im spędzać mniej czasu na przeglądaniu technologii, a więcej na opiece nad pacjentami” – powiedziała rzecznik prasowy Wendy Zellner w wywiadzie dla MedPage Today. „Spodziewamy się, że zostanie on wprowadzony do szerszego użytku jeszcze w tym roku”.

Trend urządzeń mobilnych jest dość nowy i nie ma zbyt wielu danych dotyczących wyników klinicznych ani badań satysfakcji użytkowników, powiedział Collins. „Myślę, że mobilność zbliża się ku końcowi, ale wciąż jest to stosunkowo nowy obszar dla zdrowia IT [technologii informacyjnej]” – powiedział.

W Cleveland Clinic urzędnicy nie mają jeszcze danych na temat poprawy jakości, ale Morris powiedział, że zauważyli poprawę w zakresie czasu, w którym pielęgniarki wprowadzają parametry życiowe.

„To nie będzie tablet, który zmieni praktykę” – powiedział. „Będzie brzmiało:„ W jaki sposób wykorzystujesz dane pochodzące z EMR, zastosowane zgodnie z zasadami klinicznymi, do wzmocnienia praktyki klinicznej? ” “

Według Morrisa, ponieważ reforma zdrowia zmusza szpitale i innych dostawców do większej odpowiedzialności za świadczoną opiekę, tabletki mogą pomóc lekarzom skupić się na pacjentach wysokiego ryzyka.

„Myślę, że tablety są dla mniejszych systemów opieki zdrowotnej wspaniałym sposobem na wykorzystanie ich najlepszych aktywów, którymi są osoby tam zatrudnione, i umożliwienie im wydajniejszej pracy” – powiedział Morris.

WASZYNGTON – Zezwolenie na udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej (EHR) między różnymi systemami szpitalnymi jest kolejnym świętym Graalem w technologii informacyjnej zdrowia.

Dzielenie się rekordami jest dziś trudne, zarówno dlatego, że systemy EHR nie są zaprojektowane do komunikowania się ze sobą, jak i ze względu na wszystkie zapory ogniowe ustanowione w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych pacjentów.

Ale rząd federalny w najbliższym czasie nie ustanowi podstawowych standardów udostępniania dokumentacji pacjentów. Zamiast tego Biuro Krajowego Koordynatora ds. Technologii Informacji Zdrowotnej (ONC) chce, aby branża, którą reguluje, sama znalazła odpowiedź, mając nadzieję, że będzie to szybszy sposób na znalezienie bardziej długoterminowego rozwiązania.

„Jeśli współpracujemy z branżą, mogą oni nie tylko przejąć odpowiedzialność za problem, ale być częścią rozwiązania” – powiedział MedPage Today, dr med. Doug Fridsma, dyrektor naukowy ONC.

Fridsma i wielu innych liderów ONC i branży przemawiało w zeszłym tygodniu na konferencji poświęconej osiągnięciu interoperacyjności w informacjach zdrowotnych. Spotkanie było jednym z kilku sposobów, w jakie ONC próbuje współpracować z dostawcami i dostawcami, zamiast dyktować im, co mają robić.

ONC chce być pomocnikiem w osiągnięciu konsensusu branżowego, ale nie chce ustalać podstawowych zasad, których wszyscy powinni przestrzegać. Mają nadzieję, że sprzedawcy zobaczą, że gromadzenie informacji lub technologii nie pomoże im ani systemowi opieki zdrowotnej.

Fridsma nazwał to podejściem „odśrodkowym”, w którym liderzy branży przejmują kontrolę i de facto wyznaczają sobie standardy.

„Ludzie zdadzą sobie sprawę, że system zintegrowany pionowo nie jest zrównoważony i będziemy musieli rozpocząć integrację poziomą” – powiedział Fridsma.

Wydawało się, że koncepcja ta pasuje przynajmniej do niektórych dostawców technologii, którzy przemawiali na spotkaniu dotyczącym interoperacyjności.

„Rynek może napędzać innowacje szybciej niż jakikolwiek mandat rządu” – powiedział w zeszłym tygodniu Sid Fuchs, dyrektor generalny MacAulay-Brown, firmy konsultingowej ds. Bezpieczeństwa narodowego w Dayton w stanie Ohio.

Jednak dostawcy EHR nie są jedynymi podmiotami prywatnymi, które mogą naciskać na zmiany w tym obszarze. Dostawcy mogą również wymagać, aby systemy były interoperacyjne przy ich zakupie. Na przykład odpowiedzialne organizacje opiekuńcze – organizacje zapewniające opiekę zdrowotną, które są obecnie tworzone w ramach reformy zdrowia – żądają, aby dostawcy różnych systemów skonfigurowali systemy tak, aby mogły ze sobą rozmawiać.

„Zamierzamy wykorzystać naszą siłę nabywczą, aby to osiągnąć” – powiedział Stephen Jones, dyrektor naczelny Robert Wood Johnson University Hospital w New Brunswick, N.J.

Pay and Practice to blog Davida Pittmana przeznaczony dla czytelników zainteresowanych polityką zdrowotną.

WASZYNGTON – 10% podwyżka wynagrodzenia za wybrane usługi podstawowej opieki zdrowotnej otrzymane na mocy ustawy o przystępnej cenie prawdopodobnie nie zostanie przedłużona poza 2015 rok, powiedział lobbysta dla pacjentów Medicare.

Grupy podstawowej opieki zdrowotnej naciskały na rozszerzenie programu płatności premii w ramach podstawowej opieki medycznej Medicare, dołączonego do przepisów, które zmieniają sposób, w jaki Medicare płaci lekarzom – ustawodawstwo, które obecnie przechodzi przez Kongres.

Jednak w miarę jak ustawodawcy zbliżają się do ukończenia ustawy, możliwość utrzymania tej 10% podwyżki została odrzucona, powiedział w poniedziałek federalny dyrektor ds. Polityki w Medicare Rights Center, grupie wsparcia pacjentów z siedzibą w Nowym Jorku.

„Idea podwyżki płac w Medicare stała się bardzo stronnicza i chcieli, aby była ona jak najbardziej ponadpartyjna” – powiedziała Stacy Sanders w wywiadzie dla MedPage Today, odnosząc się do autorów projektu ustawy w Kongresie.

ACA przyznało wybranym usługom podstawowej opieki medycznej Medicare 10% premię w latach 2011-2015 i ustaliło płatności za podstawową opiekę Medicaid na równi z płatnościami Medicare w latach 2013 i 2014.

Ponieważ podwyżka płac Medicare jest prawdopodobnie martwa, tak samo jest z podwyżką płac Medicaid. Jednak Amerykańska Akademia Pediatrii nie potwierdziła tego w poniedziałek.

„Wciąż jesteśmy w trakcie przewodzenia działaniom rzeczniczym, aby nakłonić do przedłużenia podwyżki płatności Medicaid poza ten rok” – powiedziała rzeczniczka MedPage Today.

Ustawodawcy pracują nad połączeniem różnych rachunków, które uchylają formułę płatności Medicare ze zrównoważonej stopy wzrostu (SGR) i zastępują ją systemem, który zachęca do korzystania z alternatywnych modeli płatności, takich jak odpowiedzialne organizacje opiekuńcze.

Ustawodawcy mają nadzieję, że wkrótce zakończą się prace nad językiem ustawy, tak aby Kongres mógł opracować sposób jej zapłaty. Lekarze stoją w obliczu obniżki płac o około 24% 1 kwietnia w ramach SGR, chyba że Kongres ponownie temu zapobiegnie.

Pay and Practice to blog Davida Pittmana przeznaczony dla czytelników zainteresowanych polityką zdrowotną.

Ostatnia aktualizacja: 4 lutego 2014 r

WASZYNGTON – Zorganizowana medycyna lobbuje w Kongresie, aby szybko przestawił się na ustawodawstwo uchylające sposób, w jaki Medicare płaci lekarzom, w obawie, że jego okno możliwości działania, które wyglądało na szeroko otwarte kilka dni temu, szybko się zamyka.

Dopiero w zeszłym tygodniu grupy, w tym Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne, przybijały sobie piątki, gdy Kongres wydał dwupartyjny, dwuizbowy projekt ustawy o uchyleniu tak znienawidzonej przez Medicare formuły płatności na rzecz zrównoważonego wzrostu (SGR).

Ale ustawa nie oferowała sposobu na opłacenie 120-150 miliardów dolarów uchylenia SGR. Tak więc teraz, zamiast uchylenia, prawodawcy są bliscy włączenia łatki SGR jako części projektu ustawy, która podnosi pułap zadłużenia kraju, odkładając blisko 24% cięcia płatności nakazane przez SGR na 9 miesięcy. Do końca miesiąca potrzebne będzie porozumienie w sprawie maksymalnego zadłużenia.

9-miesięczna łatka skutecznie przesunęłaby termin dla prawodawców na wymyślenie sposobu zapłaty za uchylenie SGR do końca roku. Jednak Kongres raczej nie podejmie działań w tak drażliwej sprawie tak późno w roku wyborczym.

Również w piątek przewodniczący Komisji Finansów Senatu Max Baucus (D-Mont.), Człowiek, który odegrał kluczową rolę w przygotowaniu ustawy uchylającej SGR, został zatwierdzony jako ambasador w Chinach. Teraz pojawi się nowy przewodniczący komisji senackiej, która nadzoruje Medicare.

To może oznaczać mroczną przyszłość dla uchylenia SGR. Ale Kongres i lobbyści nie tracą jeszcze nadziei.

„Uważamy, że są w zasięgu” – powiedział Brett Baker, który pracuje nad kwestiami Medicare dla Komisji Domowych Metod i Metod, mówiąc o wymyśleniu tak zwanych „opłat”. „Naciskalibyśmy na nich, gdyby oznaczało to zniesienie SGR”.

Baker, przemawiając na spotkaniu Heritage Foundation w poniedziałek, przyznał, że są “duże wyzwania” związane z opłaceniem uchylenia. Mając już gotowy projekt ustawy, prawodawcy planują sprawdzić, jaka jest odpowiedź na ich propozycję ze strony innych członków Kongresu.

„Jeśli jest zainteresowanie tym lub zrobieniem czegoś, będziemy mieli te… rozmowy,” powiedział.

AMA jest teraz flex optima skład jedną grupą, która jest gotowa iść naprzód. Przewodniczący grupy, lekarz medycyny Ardis Hoven, powiedział w poniedziałek, że AMA nie poprze 9-miesięcznej łatki, a zamiast tego chce działań w sprawie nowego ustawodawstwa uchylającego SGR.

„Cały ten proces aktualizacji jest nieodpowiedzialny pod względem fiskalnym” – powiedział dziennikarzom Hoven podczas telekonferencji. „To podważa bezpieczeństwo programu”.

Hoven odmówił przedstawienia propozycji opłacenia SGR popieranych przez AMA.

Zamiast tego „każdy członek Kongresu usłyszy od AMA”, powiedział Hoven.